top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

4 oblíbená novoroční předsevzetí. Díky sauně je zvládnete snázZhubnout, seknout s kouřením, uběhnout maraton a naučit se plynule čínsky. Příchod nového roku svádí k tomu, abychom zkusili zapracovat na svém lepším „já“. Věděli jste, že na to nejste sami a cesta za naplněním těch nejčastějších předsevzetí bude méně trnitá, když to vezmete přes saunu?


Ať už je vaše předsevzetí jakékoli, při jeho realizaci budete potřebovat hlavně pevnou vůli a vytrvalost. Jenže co dělat, když opadne prvotní nadšení a váš cíl se začne ztrácet v nedohlednu? Podívejme se na čtyři populární předsevzetí a v čem vám sauna usnadní jejich naplňování.


1. Zbavit se kil navíc


Vypilovali jste dietní jídelníček k dokonalosti, pravidelně sportujete a vaše úsilí začíná přinášet ovoce ve formě prvních mizejících kil. Aby vám ručička váhy dělala ještě větší radost, zapojte do boje s přebytečnými kilogramy ještě jednoho spojence – saunu. Teplo sauny skvěle nastartuje metabolismus, rozpumpuje srdce, urychlí spalování tuků a zbaví vaše tělo škodlivin. Dobrou volbou jsou v tomto případě sauny s nižší teplotou, jako je herbal či infrasauna a parní lázeň, které vás připraví o víc tukových buněk, než klasická finská sauna.2. Přestat kouřit


Zbavit se závislosti na cigaretách je úctyhodné, ale velmi náročné rozhodnutí. Až típnete poslední cigaretu, můžou se dostavit abstinenční příznaky jako špatná nálada, podrážděnost, smutek nebo deprese. Odborná pomoc je v takovém případě téměř nezbytností.


Nic nezkazíte, když kromě lékaře navštívíte i saunu. Díky jejím blahodárným účinkům projdete abstinenčními příznaky s menší námahou. Pobyt ve vyhřáté sauně má totiž prokazatelné antistresové a antidepresivní účinky, přispívá k celkovému uvolnění těla i mysli a stimuluje tvorbu hormonů štěstí, takzvaných endorfinů. Jejich vliv na dobrou náladu vydrží až několik dní, takže je dobré chodit do sauny pravidelně.


3. Zlepšit kondičku


Chcete nabrat svalovou hmotu, ujet víc kilometrů na kole nebo oběhnout park bez zadýchání? Když pravidelný trénink doplníte návštěvami sauny, vaše svaly se po sportovním výkonu snáz zotaví a příště se můžete těšit na lepší sportovní výkon. Sauna vás skvěle podpoří, ať už se věnujete vytrvalostnímu, nebo silovému sportu. A pokud jste utrpěli zranění, usnadní vám hojení i návrat k tréninkům.


4. Naučit se něco nového


Někdo vstupuje do nového roku s přáním lepší figury, někdo touží osvojit si novou dovednost nebo znalost. Cizí jazyk, vzdělávací kurz či doplnění kvalifikace studiem na vysoké škole dají zabrat zejména našemu mozku. I ten si úžasně rozumí se saunou. Pravidelné saunování totiž prokazatelně zlepšuje naši schopnost soustředit se, učit se a zrychluje mozkové funkce. Zároveň vám pomůže čelit lépe stresu, zejména pokud vás čeká zkouškové období.600 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page