top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Sauna v létě vám prospěje! Víte čím?Odpůrci letního saunování obvykle argumentují tím, že účelem sauny je organismus prohřát, což v létě není zapotřebí. To sice není, sauna v létě má ale na tělo mnohem hlubší efekt. Obzvláště v případě, pokud jste zvyklí chodit do sauny pravidelně. Podívejte se, proč se rozhodně vyplácí se saunováním v létě nepřestávat.


1.    Snadnější zvládání teplotních výkyvů


Hlavním argumentem ve prospěch saunování v létě je zlepšení termoregulace těla. Pokud si totiž navyknete chodit do sauny i v teplých měsících, naučíte se mnohem snáze zvládat letní vedra, kterým jsme v posledních letech obzvláště vystavení.


Další skvělá věc, kterou vám sauna v létě usnadní život, je omezení nadměrného pocení. Především v létě mají lidé s pocením potíže, ty ale sauna dokáže velmi snadno vyřešit díky své schopnosti zlepšit automatickou termoregulaci těla. Budete tak snáze odolávat nesnesitelným letním vedrům a zlepší se také vaše schopnost reagovat na přechody z tepla do zimy.


2.    Snížení únavy a zvládání stresu


V létě určitě oceníte i působení sauny na vaši psychiku. Celá řada lidí totiž v letních měsících podléhá únavě a malátnosti. A přitom právě saunování z těla snímá únavu a odstraňuje stres a nervozitu. Z dlouhodobého hlediska má pravidelné saunování jednoznačně veliký vliv na naši celkovou psychickou pohodu. A to by bylo škoda ztratit, pokud bychom do sauny přestali v létě chodit.3.    Regenerace unavených svalů a kloubů


Totéž platí o účincích sauny na celý pohybový aparát. Saunování působí až zázračně na namožené svalstvo. Sauna tak představuje ideální doplněk k cvičení. Proto je také vyhledávanou aktivitou sportovců všeho druhu. Odborníci doporučují navštěvovat saunu alespoň jednou týdně. To vám umožní nejen zotavit namožené svaly.


Chcete být zdravější a silnější? Podívejte se, jak pomůže sauna a růstový hormon, který se při saunování přirozeně uvolňuje do těla.


4.    Hydratace a regenerace kůže


V neposlední řadě je třeba zmínit vliv sauny na kůži. Při pravidelném saunování se kůže zpevňuje a uzdravuje, což v létě oceníte zejména pokud jste náchylní ke spálení. Při pravidelném navštěvování sauna zvláčňuje pleť a obnovuje lymfatické cesty. Saunování v létě doporučuje i vizážistka Leona Ondrušková: „Při pravidelném saunování se pleť stává odolnější vůči zimě a horku, jelikož je již zvyklá na extrémní podmínky a přestane na tyto změny reagovat přecitlivěle,“ vysvětlila. Přečtěte si celý rozhovor o účincích sauny na pleť.


5.    Účinnější odolávání nemocem


Může se na první pohled zdát, že v létě je lidské tělo méně náchylné k nemocem. Není to ale pravda. I v létě totiž dostává naše imunita zabrat a takové kolísání teplot nebo klimatizace můžou velice snadno k onemocnění přispět. Také nejrůznějším bakteriím a virům jsme vystaveni během celého roku. Pravidelné návštěvy sauny pomáhají právě těmto vlivům odolávat.


Pokud tedy jste zvyklí chodit pravidelně do sauny, je veliká škoda to během letních měsíců přerušovat. Je to podobné jako se sportem, jakmile v tréninku přestanete, tělo začne uvadat. Saunováním navíc předcházíte vzniku celé řady onemocnění díky jejím detoxikačním účinkům.


6.    Úleva pro dýchací ústrojí. I to je sauna v létě


Nepodařilo se vám nemoci odolat? Sauna vám může pomoci při léčbě. Přispívá totiž k odstraňování hlenu, který se v dýchacích cestách obvykle usazuje, a urychluje tak celý léčebný proces. Významně také uvolňuje hladké svalstvo na sliznici, a tím usnadňuje dýchání.


I z dlouhodobého hlediska ale sauna pomáhá dýchacímu aparátu. Studie prokázaly, že sauna má velký vliv například na léčbu astmatu. Saunování zapříčiňuje vzestup hladiny imunoglobinu A, který se vyskytuje na sliznici a zabraňuje pronikání mikrobů. Efekt tohoto zvýšení klesá až po 7 dnech po návštěvě sauny. Pokud se tedy saunujete pravidelně, máte o zdravé dýchací ústrojí takřka postaráno.


Účinky sauny na zdraví jsou o to významnější a trvalejší, pokud ji navštěvujeme opravdu pravidelně. A to platí ve všech těchto oblastech. Takže ať už letošní léto bude jakkoli horké, se saunováním určitě nepřestávejte. Každé sezení však střídejte s ochlazováním, aby se teplota vašeho těla vyrovnala. Díky letní sauně budete potřebně odpočatí, zregenerovaní a jakékoli teploty budete snášet o poznání lépe.


Podívejte se, kterou ze saun máte nejblíže a naplánujte si relaxaci v Saunii.1 089 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page