top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Sauna a hubnutí aneb Formujte postavu vleže!Jak spolu souvisí sauna a hubnutí?


Sauna a hubnutí jdou ruku v ruce! Pokud plánujete zhubnout, sauna vám v tom může pomoci. Při třicetiminutovém pobytu v sauně se zapotíte přibližně stejně, jako u tříkilometrového běhu. Již při přibližně 43 °C dochází vlivem tepla k rozpouštění tělesného tuku. Tělo totiž spustí ochlazovací proces, který urychluje spalování. Sauna rovněž zvyšuje srdeční rytmus a zrychluje krevní oběh, podobně jako u cvičení.


Klinická studie zveřejněná v časopisu Journal of the American College of Cardiology prokázala pozitivní účinky saunování u kardiaků, tedy u lidí mající srdeční problémy. Po dvou týdnech pravidelného užívání infra sauny u nich došlo k významnému snížení váhy a krevního tlaku.


Sauna detoxikuje organismus


Terapeut a specialista na funkční medicínu z NeuroSensory Center of Charlotte z amerického města Huntersville Tim Jackson uznává, že hubnutí v sauně je způsobeno především ztrátou vody. Sauna ale také detoxikuje organismus a zbavuje ho těžkých kovů a dalších toxinů, což může způsobit lepší spalování tuků, protože tyto cizí molekuly narušují metabolismus, doplňuje Jackson.

Zjistěte, jak přesně funguje detoxikace organismu v sauně.Parní sauna urychluje metabolismus


Diskuze o tom, jestli je hubnutí lepší v parní sauně nebo v klasické sauně probíhají vlastně neustále. Na rozdíl od finské sauny se u parní lázně jedná o vlhkou teplou lázeň, kde vysoká vlhkost vzduchu (až 100 %) vytváří s teplotou (4055 °C) jedinečné klima, které příznivě působí na lidský organismus.


Tělo se vlivem příjemné teploty prohřívá a každý stupeň tělesné teploty navíc oproti přirozenému stavu má za následek zvýšení metabolismu, tedy spalování, o asi 15 %. V parní sauně tedy můžeme zanechat nějaká ta kila navíc a nebude se jednat pouze o ztrátu tekutin.


Infra sauna nebo finská sauna. Kde rychleji zhubnout?


Sauny s nižší teplotou mají obecně větší vliv na hubnutí, protože za krátký čas spálíte tolik kalorií, jako při delším cvičení v tělocvičně. Vysoké teploty klasické finské sauny jsou v tomto směru méně účinné.


V klasické finské sauně je pot tvořen asi z 95 % vodou. Naproti tomu například v infra sauně a v saunách s nižšími teplotami, jako je herbal sauna, solná sauna nebo tropická sauna, tvoří voda pouze cca 85 % potu. Zbytek jsou tukové buňky, cholesterol a další škodlivé látky jako čpavek nebo sodík. Proto v těchto saunách vyloučíme asi o 10 % škodlivin více než v sauně finské a hubnutí je účinnější.


Pro hodně lidí, kteří neúspěšně zkoušeli různé diety, je saunování v infra sauně a dalších saunách s nižšími teplotami velice vhodnou alternativou hubnutí, protože za 30 minut saunování je možné spálit až 600 kilokalorií. Sauny s nižšími teplotami jsou navíc vhodné i pro ty, kteří těžce snáší vysoké teploty klasické finské sauny. Například teplota v infra sauně se pohybuje kolem 50 °C na rozdíl od finské sauny, kde může teplota vystoupat až na 90 °C.


FOTO: S pomerančovou kůži neboli celulitidou pomůže sauna

Sauna může pomoci ženám, které trápí pomerančová kůže.


Pozitiva infra sauny

  • pomáhá zbavovat tělo celulitidy, což ocení zejména ženy

  • z pleti se odstraňují nečistoty a odumřelé buňky

  • urychluje hojení poranění kůže a je vhodná jako podpůrná léčba při akné a lupénce

  • snižuje svalové napětí


Využití sauna obleku při hubnutí


Chcete zhubnout natrvalo? Potom byste měli vědět, že tepelná energie rozproudí organismus, rozpohybuje oběhový systém a zaktivuje proces hubnutí. Je tedy vhodné podporovat zahřívání organismu. K tomuto účelu slouží infračervený sauna oblek. Má zeštíhlující rukávy a kalhoty, které prohřívají problémové partie jako pas, hýždě a dolní i horní končetiny pomocí dlouhých infračervených paprsků. To urychluje štěpení tuků, pocení a vylučování škodlivých látek kůží. Sauna oblek tvaruje štíhlou a zdravou postavu.


Sauna při hubnutí pomáhá, ale neberte ji jako zázrak, po kterém okamžitě zhubnete. Spíše ji považujte za doplněk při hubnutí, kdy se při pravidelném cvičení a zdravé stravě budete věnovat i saunování.


Sauna a hubnutí spolu opravdu souvisí. Jaké jsou další pozitivní účinky sauny na tělo? Podívejte se jak saunování zlepšuje imunitu a pomáhá bojovat s nemocemi.
2 879 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page