top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Objevte benefity parní sauny

Aktualizováno: 6. 2.V dnešní uspěchané době hledáme stále nové způsoby, jak ulevit našemu tělu i mysli od každodenního stresu. Parní sauna se v tomto ohledu jeví jako ideální řešení, poskytující nejen momenty klidu, ale i řadu zdravotních benefitů.


Co je parní sauna?

Parní sauna, známá také jako parní lázeň, je specifický typ sauny, kde se vyznačuje vlhkým teplem. Teplota se zde pohybuje v rozmezí 40-50 °C, při vlhkosti vzduchu dosahující 90-100 %. Tento druh sauny je odlišný od tradiční finské sauny, která pracuje s suchým teplem a vyššími teplotami.
Hlavní benefity parní sauny


Zlepšení dýchání

V parní sauně se setkáváme s teplým, vlhkým vzduchem, který je ideální pro uvolnění dýchacích cest. Tento jev je obzvláště prospěšný pro lidi trpící astmatem nebo chronickými respiračními problémy. Teplý vzduch pomáhá uvolnit hlen v dýchacích cestách, což usnadňuje dýchání a zlepšuje celkovou funkci plic.


Zlepšení kvality pleti

Vysoká vlhkost a teplo otevírají póry, což je klíčové pro hloubkové čištění pleti. Takto sauna pomáhá odstraňovat nečistoty a podporuje hydrataci pleti. Pravidelné návštěvy parní sauny mohou výrazně přispět k boji proti akné a celulitidě, a to díky zlepšení cirkulace a detoxikaci pokožky.

Víte, že parní sauna je ideální pro aplikaci peelingů?

Úleva od bolesti svalů a kloubů

Teplo z parní sauny pomáhá uvolňovat napětí ve svalstvu a kloubech. Je ideální pro sportovce, osoby trpící revmatem, artritidou nebo jednoduše pro ty, kteří cítí svalovou únavu po dlouhém dni. Teplo napomáhá zvyšování pružnosti svalů a snižuje riziko svalových zranění.Zbavení se stresu

V teplém a vlhkém prostředí parní sauny se tělo a mysl uvolňují, což vede k redukci stresu a napětí. Tento relaxační účinek je zásadní pro psychickou pohodu, pomáhá zlepšovat kvalitu spánku a obecně zlepšuje náladu.

Detoxikace těla

Parní sauna podporuje intenzivní pocení, které je přirozeným procesem detoxikace. Při pocení se tělo zbavuje toxinů a odpadních látek, což podporuje celkovou čistotu a zdraví organismu.

Vytěžte maximum

Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme kombinovat návštěvu parní sauny s pravidelnou hydratací, používáním aroma esencí pro zvýšení relaxačního účinku dodržováním základních pravidel pro saunování.Parní sauna je nejen prostředek pro relaxaci, ale nabízí také širokou škálu zdravotních benefitů. Od uvolnění dýchacích cest po zlepšení kvality pleti a uvolnění svalového napětí - to vše přispívá k lepšímu zdravotnímu stavu a celkovému pocitu pohody. Zařaďte parní saunu do vašeho wellness plánu a objevte její pozitivní dopady na vaše zdraví i duševní klid.

609 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page