top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Nejlepší prevence proti chřipce? Zdravý životní styl i saunaKaždý rok vyřadí z provozu až 15 procent Čechů. O čem je řeč? O chřipce, jejíž sezóna právě nabírá na obrátkách. Toto virové onemocnění většinou vyležíte za týden, ale může vám způsobit i velmi nepříjemné komplikace. Proto je dobré se na něj připravit dříve, než vás stihne poslat do postele.


Abychom zvolili správnou strategii v boji proti chřipce, je dobré se s tímto nepřítelem co nejlépe seznámit. Chřipku způsobují viry, které se přenášejí vzduchem kapénkovou infekcí. Do našeho těla vniknou nejčastěji přes výstelku nosohltanu.


Na týden ze hry


Zavítá-li k vám chřipka, ohlásí se nejčastěji vysokou horečkou, zimnicí, bolavými svaly a klouby a bolestmi hlavy. Později se přidá suchý dráždivý kašel a škrábání v krku. Objevit se můžou i žaludeční obtíže. Dobré je také vědět, že prodělaná chřipka vám nevytvoří imunitu. Onemocnět tak můžete klidně opakovaně.Imunita ve střehu díky sauně


Pokud chcete letošní chřipkovou epidemii ustát ve zdraví, vsaďte s důvěrou na saunu. Sauna funguje jako skvělý trenažer, na kterém si vaše tělo pravidelně trénuje svou obranyschopnost proti chřipce. Horko v sauně dokáže zvýšit teplotu našeho těla až o dva stupně. Tím vytváří situaci podobnou horečce, která není ničím jiným než obrannou reakcí těla na vznikající infekci. Čili pokud sedíte v sauně, vaše tělo získá dojem, že se o vás pokouší nemoc a začne se jí bránit produkcí bílých krvinek.


Čím více bílých krvinek vám proudí v krevním oběhu, tím snáze si i dlouho po odchodu ze sauny dokáží poradit s nájezdy kapénkových virů. Tento ochranný efekt vydrží až sedm dní, proto je dobré, když do sauny zajdete alespoň jednou týdně. Sauna navíc posiluje i specifickou obranyschopnost sliznic dýchacích cest a udržuje je čisté a průchozí. A to se také hodí, protože právě dýchací cesty jsou vstupní branou pro nezvaného návštěvníka jménem chřipka.


Udržujte se v dobré kondici


Chřipková prevence vyžaduje komplexní přístup. Dopřejte si pestrý vyvážený jídelníček plný živin, vitamínů a minerálů. Hýbejte se pravidelně, a pokud možno na čerstvém vzduchu. Vyhraďte si dostatek času pro odpočinek, vydatně spěte a dejte stop stresu.


I zde vám může pomoc sauna, zejména pak její prokazatelné účinky v léčbě nespavosti a odbourávání napětí. To, že v sauně odložíte i své každodenní starosti, naberete síly a zlepšíte si náladu, můžete brát jako příjemný bonus. V boji proti chřipce tak bez námahy získáte další body navíc.


EXTRA TIP: Vyznavači extrémních cest ke zdraví můžou zkusit poslat chřipku k ledu Wim Hofovou metodou.


Zdroje:
54 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page