top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Knihy o saunování, které si musíte přečístNejlepší knihy o saunování


1) Česká sauna, saunování a stavba sauny – patří mezi knihy o saunování od Antonína Mikoláška. Dozvíme se v ní, jak na stavbu sauny v českém prostředí z hlediska jejích tradičních principů. Přináší rady lékaře, možnosti a způsoby saunování a podrobný popis stavby sauny s množstvím obrázků. Pro mnohé je sauna součástí života, a proto je pro ně i pro další zájemce erudovaný pohled lékaře přínosný a podnětný.


Saunování a nejnovější trendy, kniha o saunování

Kniha prozradí, jak vybrat vhodný typ sauny pro každého!


2) Nové trendy v saunách – autorka Alena Müllerová. Kniha se věnuje tomu, jak se ve vývoji tvarů, designu a materiálů u rodinných saun odrazily nové technologie – od nejmenších prohříváren až po luxusní domácí lázeňské komplexy. Uvádí současné trendy finských saun, rozdíly mezi kabinami interiérovými a venkovními, výhody a principy infra saun. Autorka uvede také nejdůležitější příznivé zdravotní účinky saunování.


3) Saunujeme děti aneb Co dokáže horký vzduch – autor Antonín Mikolášek. Dnešní doba se stále vrací k tradičním způsobům, které pomáhají ovlivnit odolnost našeho organismu vůči vnějším vlivům. Saunování patří mezi ně a nevyhýbá se ani dětem. Autorem publikace je lékař, který sám sebe označuje za nestora saunování v Česku.


FOTO: Saunování pro zdraví, kniha o saunování

Saunování v zimě i v létě je dobré pro imunitu a obranyschopnost člověka4) Saunováním ke zdraví – autor Antonín Mikolášek. Počet rodin, které si pořizují domácí saunu narůstá. Autor vás seznámí se správným postupem saunování a popisuje, co se děje s lidským organismem v horku sauny. Publikace přináší také rady pro saunování různých věkových skupin včetně dětí, ale i například chronicky nemocných osob. Kniha od předního českého saunologa nabízí také pohled na účinky, výhody a rizika saunování z pohledu lékaře a zmiňuje možné zdravotní indikace a kontraindikace.


FOTO: Nejlepší kniha o saunování

Kniha představuje saunování i jednotlivé typy saun


5) Sauna – autor Roman Letošník. Kniha je určena všem zájemcům o saunování. Autor se zabývá filozofií saunování pro běžné i pokročilé saunaře a přináší mnoho informací k pořizování sauny jak samovýrobou, tak i nákupem od specializovaných firem. Popisuje odlišnosti při výrobě saun pro domácí použití, pro veřejné sauny, pro saunování dětí i hendikepovaných osob a nezapomíná ani na tematiku údržby saunových kabin.


Doporučení Saunie:


FOTO: Kniha o zdravotních účincích sauny

Slovenská kniha shrnuje medicínské poznatky o účincích sauny


6) Sauna v zdraví a chorobe – autor Miloš Matej. Tato slovenská kniha shrnuje světově dostupné medicínské poznatky o účincích sauny na zdravý i nemocný lidský organismus. Dlouholetá osobní výzkumná angažovanost MUDr. Mateje a kontakty se zahraničními institucemi vyústily v napsání této medicínsky orientované publikace v oblasti saunování. Ta zprostředkovává pohled na historii, rozvoj a rozšíření sauny, metody a zásady správného saunování a vliv saunování na jednotlivé orgány dýchací, pohybové, nervové, srdeční.


TIP: Videodokument Pravda o sauně. Zajímavý dokument o saunování z roku 2007 natočený přímo ve Finsku. Finové milují saunování. Na pět miliónů obyvatel mají v zemi dva milióny saun. Teoreticky se tedy mohou potit všichni v jeden okamžik. Dokument přiblíží, jak takový potní rituál se vším všudy vypadal a jak jej proměňuje nový životní styl. Jedno staré finské přísloví praví: Když pití, dehet ani sauna nepomohou, nemoc je smrtelná.


Přijďte si saunování vyzkoušet na vlastní kůži k nám do Saunie!1 031 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page