top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Detoxikace organismu: Pomůže pocení v sauně!Proč je detoxikace organismu tak důležitá?


Naše tělo je neustále zatěžováno látkami, které škodí organismu. Útočí na něj, když spíme, jsou venku, v jídle, v alkoholu, v kouři, který někdy (ač neradi) vdechujeme. Toxiny mohou oslabit tělo, a tím i imunitní systém. Stávají se tak původcem různých chorob a chronických onemocnění. Skoro se zdá, že svět je jedno velké nebezpečné místo.


Detoxikace organismu a muž relaxující v sauně

Toxiny mohou oslabit tělo a imunitní systém


Naštěstí však existuje i protijed, který se nazývá detoxikace. Správnou detoxikací, ke které dopomáhá například sauna, se můžeme všech toxinů zbavit a své tělo dokonale pročistit.


Nechte váš organismus omládnout až o pět let


Pokud už dlouho cítíte, že vám chybí radost ze života, nic vás netěší, i když vám ve skutečnosti nic neschází, možná potřebujete právě detoxikaci. Z tohoto poznatku vychází i tradiční čínská medicína. Podle jejího učení jsou právě toxiny původci všech nemocí a jedině důkladná detoxikace organismu může pomoci.Chcete zhubnout? Začněte očistou celého těla!


Nejen lékaři, ale i trenéři a výživoví poradci začínají v poslední době čím dál více svým klientům doporučovat detox, k němuž je vhodná sauna. Proč? Odpověď je jednoduchá. Hubnutí a očista je jako rub a líc jedné mince. Bez jednoho nemůže dost dobře fungovat to druhé. Jakmile se tedy rozhodnete pro shození pár kil, vyzkoušejte nejprve pořádný detox program.


Proč právě saunování?


Pokud zjišťujete, že detoxikace organismu je pro vás tím pravým, je nejlepší dát šanci celkové očistě, jejíž součástí je právě saunování. Vědci prokázali, že sauna a pocení dokáže očistit tělo od polychrovaných bifenylů, pesticidů, dioxynů a těžkých kovů. Jiným způsobem se těchto cizorodých látek bohužel nemáme šanci zbavit. V těle se hromadí a škodí mu.


Působením tepla ale můžete z těla odplavit i řadu dalších cizorodých látek, které se v něm nahromadily. Odvádí tzv. toxický odpad, zbytky drog, alkoholu a chemikálií z kouření. Souhrnně bychom je mohli označit za chemické jedy, které dlouhodobě poškozují tělo.


Detoxikace organismu a žena relaxující v sauně

Sauna patří mezi nejúčinnější metody detoxikace organismu.


Sauny jsou účinným způsobem, jak rozpumpovat srdce a pomoci převodu toxinů z tkání do krevního řečiště a poté do jater, kde se přeměňují škodlivé látky na neškodné.


Jaký druh sauny je pro vás nejvhodnější?


Pokud chcete docílit pocení, a tím i detoxikace, vsaďte na saunování. Pamatujte však na jednoduché pravidlo: pobyt v sauně vám musí být příjemný. Neplatí, že čím déle v ní vydržíte, tím více toxinů se vyplaví z těla. Saunujte se s rozumem a pokud trpíte vážnou srdeční chorobou, nemocí ledvin či epilepsií nebo berete antibiotika, tak raději na saunu zapomeňte.


Herbal sauna


Pokud vám nevyhovují vysoké teploty, je pro vás právě herbal sauna perfektním řešením. Navíc vás jistě příjemně překvapí ohřívárna s teplotou 40–50 °C, která je provoněna bylinkami a vonnými silicemi, jež regenerují tělo i mysl.


Parní lázeň


Parní lázeň se postará nejen o uvolnění toxinů z těla, ale i o vaše dýchací cesty. Zlepšuje odkašlávání a pomáhá při léčbě astmatu a zánětů průdušek. Éterické oleje v páře navíc omlazují a ozdravují pleť.


Finská sauna či sauna s parním rázem


Máte rádi opravdové teploučko? Potom vám jistě přijde vhod sauna s parním rázem, kde si užijete krásné 80–90°C horko. Rozpálené kameny se tu v pravidelných intervalech polévají vodou a každých pět minut vás tak zasáhne intenzivní teplá vlna.


Chcete se seznámit se všemi typy saun? Přečtěte si také 6 druhů saun. Jaká je optimální teplota v sauně?


Detoxikace v číslech:


Bylo zjištěno, že pokud se pravidelně saunujete, dojde u vás ke snížení toxických látek až o 21,3 %.  Navíc pot vyvolaný saunováním obsahuje 5x – 6x více toxinů, nečistot a tuku než obyčejný pot.
889 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Коментарі


bottom of page