top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

5 důvodů, proč sauna v zimě prospívá zdravíPozitivní vliv saunování na zdraví


Pokud vám rýma a kašel v zimním období komplikují život, vyzkoušejte saunu. Ve chvíli, kdy je vaše tělo vystaveno vysoké teplotě (v sauně je to až 90 °C), rychle produkuje bílé krvinky, které poté bojují s viry a infekcí při nachlazení. Je to jako přirozená obranná reakce těla zvýšenou teplotou. Sauna v zimě je proto balzámem na tělo často zkoušené různými nemocemi.


Zdravotní účinky saunování v zimě jsou evidentní a zde jsou některé důvody, proč tomu tak je:


  1. Sauna uvolňuje ucpané nosní dutiny vzniklé nachlazením. Uvolnění dutin bude ještě rychlejší, pokud do vody, kterou poléváte saunové kameny, přidáte eukalyptový olej. Vzniklá pára z těchto kamenů působí blahodárně na ucpaný nos.

  2. TIP pro ženy: pokud máte pocit, že i přes pravidelnou péči a používání kvalitního krému je vaše pleť v zimě mdlá s šedivým nádechem, zdravý a krásný vzhled vám pomůže navrátit právě saunování v zimě. Během pocení tělo vyplavuje škodlivé látky (toxiny), takže se budete nejen cítit zdravěji, ale budete i zdravěji vypadat.

  3. Sauna se v zimě doporučuje jako prevence zejména nemocí horních cest dýchacích a posílení imunity. Střídání tepla a chladu, kterým organismus v sauně prochází, v něm startuje příjemné biologické pochody.

  4. Posílení sliznice. Sliznice v dýchacích cestách se opakovaným pobytem v sauně nebo páře posilují a jsou pružnější. Nevadí jim pak tolik střídání teplot a časté přechody ze zimy do vyhřátých místností a člověku se vyhýbá nachlazení.

  5. Saunování v zimě má blahodárný vliv na psychiku, která v chladných zimních měsících, kdy je i denní světlo kratší, bývá někdy narušena.


Sauna v zimě a ochlazení těla

Ochlazování v sauně pomocí ledové studny

Důležitou součástí saunování je ochlazení těla po dostatečném prohřátí.


Důležitou součástí saunování je ochlazení těla po dostatečném prohřátí. Společnost Saunia nabízí hned čtyři možnosti, jak se ochladit: klasický ochlazovací bazének, sprchu s vodním mlžením, ochlazovací vědra nebo ledovou studnu. Ta funguje tak, že si naberete do hrsti ledové krystalky, které si roztíráte po celém těle a zažíváte spojení účinku chladu a peelingu kůže.


Seznamte se blíže se 6 způsoby ochlazování v sauně.


Saunování v zimě ve venkovní sauně

Sauna v zimním období může být unikátním zážitkem.


Některé sauny jsou uzpůsobeny tak, že člověk vyjde ze sauny přímo ven na vzduch a tím se ochladí. Například největší sauna na světě, která se nachází na severu Norska u města Bodö, stojí přímo na pobřeží Norského moře. Po prohřátí se její návštěvníci ochlazují rovnou v moři, což přináší mnoha lidem větší požitek. Jelikož moře nezamrzá, tak i sauna v zimním období je zde unikátním zážitkem.


Relaxaci nabízí různá saunová centra, která využívají k saunování venkovní prostory. Nabízí možnost vyjít si během saunování na čerstvý vzduch, třeba na terasu. Neopakovatelné kouzlo mají i sauny v rámci horských wellness center, kdy je možné využít například saunový domek u jezera.

Saunování je pro naše tělo dobré v každém ročním období. Přečtěte si také 6 důvodů, proč chodit do sauny i v létě!430 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page