top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Vyrazit do sauny se vyplatí za každého počasíMnoho lidí považuje saunování za výhradně zimní aktivitu. Nevědí totiž, že saunování přináší zdravotní benefity po celý rok nehledě na počasí. Přečtěte si, jak prospívá intenzivní ohřívání vašemu tělu i v teplejších měsících.


Běžte se zahřát


V chladných dnech je občas důležité ze sebe pořádně setřást chlad a hloubkově se ohřát, což vám sauna umožní dokonale. Navíc uvolňuje dutiny, zmírňuje příznaky chřipky a nachlazení a pomáhá tělu se s těmito nemocemi lépe vypořádat.


Při pobytu v tak horkém prostředí se vám také zvýší tělesná teplota o 1 - 2 ℃, což v těle vyvolá podobnou reakci jako horečka. Začne se tvořit více bílých krvinek, které bojují proti škodlivým bakteriím, virům a infekcím.


V občasném deštivém a ponurém počasí je potřeba povzbudit i mysl. Saunováním se v těle vyplavují endorfiny, tzv. „hormony štěstí“, které kromě dobré nálady podporují energii a pocit klid.Proč se saunovat i v teplých dnech?


V teplých měsících se sice potíme více, ale nikdy ne tolik jako při posezení v sauně. Saunování totiž umožňuje hloubkové pocení, které pomáhá detoxikovat organismus i pokožku. Kromě toho si v rámci celého procesu saunování od zahřátí po ochlazení zvykáte na teplotní změny. Tím si efektivně budujete imunitu, kterou budete samozřejmě potřebovat celý rok.


Pravidelné saunování je také dobrou přípravou na parné dny. Tělo si začne na zvyšování teplot pomalu zvykat a tím pádem bude vědět, jak se s nimi vypořádat.Nečekané osvěžení

Je to sice překvapivé, ale saunování vás dokáže i spolehlivě zchladit. Při odchodu ze sauny budete přirozeně očekávat, že venku pocítíte stejné teplo jako když jste do ní přicházeli. Opak je ale pravdou. Protože si tělo během saunování zvyklo na vyšší teplotu, zažijete nečekaně osvěžující pocit.


241 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page