top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Vlasy v sauně: Víte, jak před teplem ochránit své kadeře?


Kdy potřebují vlasy v sauně speciální péči?


Blahodárný vliv saunování na pokožku celého těla je všeobecně známý. A stejně saunování působí i na pokožku hlavy. Pokud vás tedy trápí lupy, nebo naopak mastné vlasy, je vhodné začít saunu navštěvovat pravidelně.

Co ale na saunování říkají vlasy samotné? Horký vzduch jim rozhodně neprospívá, což pocítíme především v saunách s vysokou teplotou a nízkou vlhkostí. Naše vlasy si naštěstí umí zachovat přirozenou rovnováhu i v náročnějších podmínkách. Pokud tedy do sauny chodíte jen příležitostně, možná jste změny na konečcích nebo v délkách ani nezaznamenali. Jestliže ale chodíte do sauny pravidelně, měli byste vlasům dopřát ochranu při i po každé návštěvě. Pot, horko a suchý vzduch totiž se strukturou a kvalitou vlasu udělají své.


Sauna a vlasy: Proč je třeba je chránit


Ve finské sauně, kde je vlhkost vzduchu jen asi 10–20 %, se teplota nejčastěji pohybuje mezi 85–95 °C. Může se ale vyšplhat i ke 100 °C. Takové podmínky pro vlasy představují velkou zátěž – vysušují je a činí je náchylnějšími k lámání. V prostředí sauny tedy trpí zejména jemné, suché nebo poškozené vlasy. Chránit bychom měli ale i ty ve 100% kvalitě, aby zůstaly stále zdravé, pružné a lesklé.


Pokud se saunujete pravidelně a často, je hydratační maska nanesená až doma spíše nutným minimem. Ideální je totiž o vlasy pečovat i při saunování. Abychom před horkem a suchem ochránili každý vlas, je dobré je schovat do zábalu z ručníku.


Víte, kde najít saunu, která vám pomůže po těžkém dnu dobít baterky? Připravili jsme pro vás pár tipů, kam v Praze do sauny.4 tipy, jak pečovat o vlasy v sauně


Použijte masku nebo kokosový olej


Vlasy můžete před saunováním nejprve omýt svým oblíbeným šamponem. Potom na ně naneste hydratační masku, kterou necháte působit během saunování. Stejně dobře bude fungovat i kokosový olej. Ten vlasům dodá užitečné živiny, hydrataci a vytvoří kolem nich ochranný obal. Použít lze také některý z nevymývacích kondicionérů. Stačí jej nanést pouze na konečky, ne k hlavě.


Zabalte vlasy do ručníku


Takto připravené vlasy je vhodné ještě zabalit do ručníku. V případě kokosového oleje to není nutné. Naopak k nevymývacím kondicionérům tento krok nezbytně patří. Ručník bychom měli nejprve namočit do teplé vody a důkladně vyždímat, teprve potom jej můžeme na hlavě zamotat do turbanu.


Nesaunujte se déle, než je doporučeno


Pro každý typ sauny je vhodná jiná délka pobytu. V té klasické, finské sauně je byste měli zůstat pouze 5–15 minut. V „chladnějších“ typech saun je tato doba delší. Doporučenou délku relaxace ve vaší oblíbené sauně najdete v saunovém světě Saunia zřetelně vyznačenou před každou ze saunových kabin.


Nezapomeňte vlasy opláchnout


Pokud jste zvolili variantu s nevymývacím kondicionérem, bude pro vás úprava vlasů po saunování o to rychlejší. Stačí sundat ručník a vlasy nechat proschnou nebo vysušit fénem. Naopak mastný kokosový olej je třeba vymýt šamponem. U hydratačních a jiných masek postupujte podle konkrétního návodu na obalu.


A co sauna a pleť?


Sauna si obecně rozumí s přírodními produkty, které vlasy nijak nezatíží. A podobně je to také s pletí. Zjednodušeně se dá říct, že největším přínosem pro pokožku je saunování samotné. Mořská sůl nebo med její účinky pouze umocní. Přečtěte si, jak vám saunování pomůže získat krásnější pleť a jak o pokožku pečovat po to, co saunovací kabinu opustíte.1 673 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page