top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Rozlučte se s nemocemi jednou provždy. Wim Hofova metoda uzdravuje tělo i myslVýznamně posiluje imunitu, pomáhá v boji proti zánětům, zlepšuje schopnost regenerace, pozitivně ovlivňuje koncentraci a navozuje pocit dobré nálady. To jsou hlavní přínosy Wim Hofovy metody pro zdraví. Že jste o ní ještě neslyšeli? Nevadí, podíváme se jí společně na zoubek a třeba i vy propadnete jejímu ledovému kouzlu.


Otec metody, Nizozemec Wim Hof, se tak trochu vymyká z běžného průměru. Drží skoro tři desítky světových rekordů, a ne nadarmo se mu přezdívá “The Iceman”. V extrémních podmínkách je totiž jako ryba ve vodě (ledové). Vydržel téměř dvouhodinovou lázeň v ledu, na Mount Everest a Kilimandźáro si vyšlápl v letním oblečení. Pouze v šortkách uběhl i maraton za severním polárním kruhem.


Tři kroky k lepšímu zdraví


Kromě toho, že je Wim Hof očividně skromný co do odívání, podařilo se mu vytvořit unikátní metodu, která umožňuje vědomě ovládat imunitní systém a aktivovat v těle ozdravné mechanismy. A to se v době, kdy čelíme záplavě civilizačních chorob, na jejichž vzniku má podíl oslabená imunita, celkem hodí.


V čem tedy spočívá kouzlo Wim Hofovy metody? Propojuje v sobě specifickou dýchací techniku, meditaci a postupné vystavování ledovým podmínkám. Tím nám pomáhá vnímat naše tělo a ovládat ho tak, aby bylo schopné účinně bojovat proti nemocem. A nejlepší na tom je, že metodu může praktikovat téměř každý, nejen vyznavači všemožných extrémů.


Wim Hofova metoda zaujala i vědce, kteří ji podrobili zkoumání. Jak Wim Hof, tak 12 dobrovolníků, se kterými po dobu jednoho týdne trénoval svou metodu, ustáli podání bakterie způsobující několikadenní nevolnosti, horečku a zvracení téměř bez potíží.Dýchání je základ, s ledem pomalu


Drkotáte zuby jen při pomyšlení na ledovou koupel? Pak vězte, že jádro techniky spočívá spíše v dýchací části, při jejímž praktikování se v těle mění poměr mezi kyslíkem a oxidem uhličitým. Nečekejte však uvolnění. Tento druh dýchání vás spíše povzbudí a zároveň sníží obsah prozánětlivých látek v těle. Pokud se vám tedy v těle rozjíždí nějaká infekce, můžete ji jednoduše “rozdýchat”.


S ledovou částí metody je dobré začít pozvolna a opatrně, zejména pokud nemáte zkušenosti s otužováním. Pro začátek úplně postačí studená sprcha, nejprve nohou a rukou, posléze i celého těla. Až si na chlad zvyknete a budete mít pocit, že zvládnete víc, můžete postupně zvyšovat jeho intenzitu až do fáze, kdy se ponoříte do vany s ledovou vodou. 


Bezpečnost především


Metodu si oblíbily tisíce lidí po celém světě a své příznivce má i v Česku. Pokud chcete rozšířit jejich řady, nic vám nestojí v cestě. Na internetu jsou k dispozici podrobné instrukce včetně videonávodů a bezpečnostních rad pro ty, kteří chtějí trénovat v pohodlí domova. Máte-li jakékoli zdravotní potíže, poraďte se nejprve se svým lékařem, než se do metody pustíte.


Jestli máte pocit, že to sami nezvládnete, vydejte se na kurz, kde vás zkušený trenér provede metodou krok za krokem. A ať už metodu zkoušíte kdekoli, myslete vždy na svou bezpečnost, poslouchejte své tělo a nepřekračujte jeho limity, jinak si způsobíte více škody než užitku.330 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page