top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Rozdíl mezi finskou saunou a infrasaunou


Saunování přináší bezpochyby mnoho výhod. Vzhledem k tomu, že je více druhů saun, je potřeba se v nich orientovat, abyste si vybrali ten správný typ, který bude vyhovovat vašim potřebám. Není totiž sauna jako sauna.


Finská sauna

Pokud je vaším cílem posílit imunitu, je tato sauna vaším favoritem. Finská sauna používá zahřívací systém (v současnosti především elektrických) kamen. Teplota se zde většinou pohybuje mezi 90 a 110 ℃. Jak se postupně ohřívá vzduch, ohřívá se i tělo saunéra. Kameny by se neměly polévat moc často, abych se udržel suchý vzduch, který je pro tento typ sanování tolik typický.


Obvyklá doba, kterou v ní příznivci finských saun stráví, je 10 min a poté se ochladí. Tento cyklus opakují třikrát.


Jak jsme již zmínili, hlavní výhodou tohoto typu saunování je posílení obranyschopnosti, proto je v chladných severských zemích tolik oblíbená. Rozšiřuje cévy a tím zlepšuje cirkulaci krve, uvolňuje tělo od bolesti kloubů a mnoho dalšího.


Nevhodná je však pro ženy v třetím trimestru, osoby s kožními onemocněními, epilepsií a problémy s vysokým tlakem.
Infrasauna

Infrasauna je pro ty, kdo nepreferují velmi vysoké teploty. Narozdíl od finské sauny neohřívá vzduch, ale speciálními keramickými lampami vyzařuje infračervené světlo, které tělo zahřívá přímo. Protože horko prostupuje do tkání mnohem efektivněji, dochází k pocení již v nižších teplotách, tedy zhruba od 50 ℃.


Relaxovat se zde dá podstatně delší dobu, díky nižším teplotám je prostředí snesitelnější, a tak běžná návštěva trvá okolo 40 minut.


Tento typ saunování se tedy dá považovat za rychlejší a méně nákladný na provoz. Zároveň je ideální pro astmatiky a osoby se srdečními obtížemi díky absenci zvlhčeného vzduchu a nižším teplotám. Infrasauna vyvolává velké pocení a s tím spojené vyplavování přebytečných toxických látek, je lepší volbou pro relaxaci svalů a doporučuje se ráno na pro načerpání energie.
824 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page