top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Jak překonat stud v sauně aneb Odložte si prosímRádi byste do sauny, ale nezamlouvá se vám, že tam budete nazí nebo potkáte někoho nahého. Nenechte se připravit o pozitivní účinky saunování kvůli studu. Poradíme vám, jak se popasovat s nahotou v sauně elegantně a bez zbytečných rozpaků.


Od mala nám vštěpovali do hlavy, že nahota je intimní záležitost a nepatří na veřejnost. Není divu, že řada z nás pak zažívá nepříjemné pocity, když se octne tváří tvář cizí nebo vlastní nahotě. A sauna je jedním z míst, kde na naháče dříve či později narazíte.


Stydlivým milovníkům saunování odkázaným na veřejné sauny můžou pomoci následující rady:


Nastudujte si dobře saunouvou etiketu. Pomůže vám připravit se na to, co vás v sauně čeká. Pak už vás hned tak něco nezaskočí.


Myslete na to, že v sauně jste na stejné lodi s podobně naladěnými lidmi. Tedy takovými, co zde chtějí udělat něco pro své zdraví a nikoli počítat vaše pihy, pohoršovat se nad vystouplým břichem či celulitidou.


Dejte sbohem komplexům. Jen málokdo je se svým tělem stoprocentně spokojený. Zkuste na sebe být trochu míň přísní a myslete víc na ty věci, které na sobě máte rádi. Uvědomte si, že své nedokonalosti nejvíce prožíváte vy sami, ostatní je až tak neřeší (protože mají plnou hlavu svých vlastních komplexů).V boji s komplexy se inspirujte u Němců. Ti se saunují nejraději bez plavek a zároveň patří k vyhlášeným vyznavačům nudismu. A to bez ohledu na věk, vzhled, pohlaví či váhu. Prostě přijímají svá těla tak, jak jsou a nahotu považují za přirozenou.


Správně to načasujte. I ve veřejné sauně se dají vychytat časy, kdy zde narazíte na méně lidí. Pokud tedy potřebujete více soukromí, zjistěte si u obsluhy, kdy není vaše oblíbená sauna tolik vytížená.


Saunovat se nemusíte nutně nazí. Plavky jsou pasé, ale můžete se zahalit do prostěradla či osušky. Nebo si pořiďte stylové oblečení do sauny.


Potkáte-li v sauně někoho nahého, nezírejte na něj dlouze, ani nepanikařte a nezačněte prchat. Stačí, když letmo pokynete hlavou a věnujete se dál svému. To platí, i když v sauně potkáte známého. Prohoďte pár společenských frází a pokračujte v tom, k čemu je sauna určená – v relaxaci.


Na závěr rada, která pomáhá v boji s mnohými strachy. Vystavujte se nepříjemné situaci tak dlouho, až si na ni zvyknete a svůj strach dostanete pod kontrolu. A za každý pokrok se nezapomeňte odměnit tím, co máte rádi. Nebo se radujte z pevného zdraví, kterým vás odmění pravidelné saunování.

1 234 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page