top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Poprvé do Saunie: Jak probíhá návštěva sauny?


Kdo nikdy nebyl v sauně, je samozřejmě z první návštěvy trošku nervózní. A o to je to těžší, pokud do ní jdete sami a nemáte se za koho „schovat“. Pokud jste navíc typ člověka, který když jde do nového prostředí, hned si představí, co všechno se mu může stát, jste na správné adrese. Jsme na tom podobně. Vy máte ale jednu velkou výhodu – mne, která už za vás vaše poprvé prožila a prozradí vám, na co se připravit a co vás čeká i nemine. První návštěva sauny je tady!Návštěva sauny: Ostych nechte za dveřmi


Každý z nás je přirozeně ostýchavý. Někdo více, někdo méně, ale asi málokomu je nahota úplně příjemná. Jenže jedna věc je být nahý a úplně jiná věc je „být nahý v sauně“.  I když se sebevíc stydíte, jakmile vstoupíte dovnitř a uvidíte, že sauna je místo, kde je nahota úplně přirozená, přestanete na to myslet a s chutí odhodíte prostěradlo i vy.


Pro chození „na Adama“ v sauně je hned několik dobrých důvodů. Prostěradlo vám jednak nebude na zpoceném těle vůbec příjemné, jednak si ho na sobě nechávat není ani zdravé. Tělo musí volně dýchat a zbavovat se potu. I na plavky tedy musíte zapomenout. Ve většině saun navíc ani nejsou kvůli hygieně dovolené. Pokud se ale opravdu hodně stydíte, přikryjte si některé své partie a jakmile se budete chystat ze sauny odejít a zchladit, zakryjte se.Všeho moc škodí


Ve většině případů toto pořekadlo opravdu platí, nic naplat, ale ne v sauně. Jediné, co je opravdu důležité, je poslouchat své tělo. Nesnažte se za každou cenu vydržet, co nejdéle to půjde. Není to soutěž. Věřte, že toto pravidlo pochopíte, jakmile se jako úplný začátečník vrhnete hned od vyšší saunové, do ceremoniálu, a když budete muset už opravdu odejít, přes frontu u východu to nepůjde. Takže jediné pravidlo pro délku pobytu v sauně? Rychle pryč, když opravdu musíte.


Nahoře je největší teplo


Že tato myšlenka není žádný převratný objev? To opravdu není, jenže občas na to zapomenete nebo si tento fyzikální zákon nespojíte se saunou a divíte se, proč vy sotva popadáte dech a ti, kteří sedí pod vámi, dělají jakoby nic. Co to s nimi je? Takže ještě jednou: nahoře je největší teplo. Sedněte si dolů a vydržíte déle.


Pijte, pijte a ještě jednou pijte… vodu


Pitný režim je důležitý, o tom žádná. V sauně to platí dvojnásob. Napijte se pořádně už před saunováním, pijte mezi návštěvou jednotlivých saun a pijte pořádně i po saunování. Je třeba mít na mysli, že v sauně vypotíme společně s odpadními látkami i mnoho vody.


Co s sebou do sauny?


Pokud si pro své saunování vyberete Saunii, nic si s sebou brát nemusíte. Stačí vám jenom chuť relaxovat a odpočívat, dostatek času a příjemné naladění. Poslední dva body si zakroužkujte a dvakrát podtrhněte. Do sauny se nechodí si „to odbýt“, ale užít si to, odpočinout, nikam nespěchat a na chvilku zapomenout na všechny starosti a trable.


V Saunii dostanete hned při příchodu ručník, prostěradlo a také čip, který se vám bude hodit u baru. A dobrá zpráva pro ženy: nemusíte zatěžovat kabelku a odličovač můžete nechat doma. Před vstupem do sauny budete mít k dispozici odličovací tampónky i odličovací mléko.


Proč vlastně návštěva sauny?


O saunování se všude mluví, jistě se mu věnuje i mnoho vašich přátel, ale proč byste měli i vy? Důvodů pro je nespočet a bylo by jich na celý článek, tak si řekneme jen ty nejzákladnější: zdraví, krása a psychická pohoda. Takže otázka by spíše měla znít, proč do sauny vlastně nechodit? Víte o něčem? Já tedy ne…

Zalíbilo se vám saunování? podívejte se, jak probíhá saunový ceremoniál3 350 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page