top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Nahota v sauně: 5 věcí, na které jste se báli zeptatNahota v sauně má své opodstatnění. Po odhození oděvu nebo při zahalení jen do saunového oblečení má saunová seance daleko větší vliv na vaše tělo. Nikde vás nebude nic škrtit a díky prostoru se snáz uvolníte. Prastará kultura saunování říká, že v sauně si je každý rovný. Není důvod k ostychu.


Nechoďte do sauny v plavkách


Výskytem saun v komplexech vodních zábavních parků vznikl nešvar chodit do sauny v plavkách. Jedná se o základní chybu saunování. V plavkách se do saun nechodí, a to z několika důvodů. Po vstupu se tělo pomalu rozpálí a pokožka je citlivější. Úzká ramínka plavek nebo gumy vám nedovolí si udělat v sauně opravdové pohodlí. Materiál plavek brání pokožce dýchat a omezuje ozdravný princip saun. Další důvod je hygiena. V teplém prostředí se daří bakteriím, což s sebou nese potenciální problémy.


Pamatujte, pokud nemáte rezervovanou saunu privátně, berte ohled na ostatní. Využijte prostěradlo nebo osušku. Oboje vám v saunách rádi zapůjčí. Omotejte si prostěradlo kolem těla a vyrazte vstříc relaxačnímu zážitku. V sauně je nejlepší prostěradlo položit na lavici a zaujmout vodorovnou polohu. Pokud není dostatek místa, můžete samozřejmě i sedět. Dbejte vždy na to, aby při saunování prostěradlo z hygienických důvodů podložilo všechny části vašeho těla. I po skončení saunové seance, kdy odpočíváte v relaxační zóně, zůstaňte zahaleni v prostěradle nebo si alespoň zakryjte intimní partie.


Jdete do sauny poprvé? Přečtěte si 15 rad, jak se správně chovat ve společné sauně.Nahota v sauně není pro vás? Zvažte saunové oblečení


Pokud vám samotná osuška nebo prostěradlo nestačí, zvažte koupi saunového oblečení. Kilt do sauny, osuška do sauny se zipem nebo saunové župany vám mohou saunování zpříjemnit. Kvalitnější produkty mají dokonce antibakteriální ochranu, čímž se zbavíte hygienických rizik vstupu do saun v oblečení.


Jak si uvázat tógu


Nahota v sauně, saunovací osuška a kilt

V sauně stačí kolem sebe uvázat ručník, prostěradlo nebo například tógu. Zdroj: Fotolia.com


Preferujete vedle zahalení i jistou dávku atraktivity a vkusu? Naučte se vázat tógu. Prostěradlo si dejte za záda tak, aby na obou stranách bylo stejně dlouhé. Výška tógy je volitelná, pamatujte ale, že by vás měla zahalovat alespoň od prsou po kolena. Zaviňte se do prostěradla, přitom držte oba cípy. Levý cíp otočte kolem těla a vytáhněte za levým ramenem. Pravý cíp otočte zepředu. Jakmile to budete mít, svázáním obou cípů dohromady vytvoříte originální provedení tógy.


Rady pro stydlíny


Byla by škoda, pokud by vám nahota v sauně zabránila tuto relaxaci zažít. Pro takový případ pro vás máme několik tipů, které mohou pomoci.


  1. Podívejte se po sauně dál od svého bydliště. V Praze je to jednoduché. Poctivou saunu není zas tak těžké najít, a pokud poodjedete pár kilometrů, pravděpodobnost, že se potkáte se sousedem nebo známým, je minimální.

  2. Zjistěte si otevírací dobu sauny a zamyslete se, kdy tam asi bude nejvíce lidí. Lidé chodí na wellness nejčastěji ráno před prací, po práci nebo večer. Naplánujte si návštěvu mimo tyto termíny a možná se vám podaří být v sauně úplně sami.

  3. Saunování je čas relaxace. Vše, co by vás rušilo, musí zůstat před vchodem. Pokud se stydíte před lidmi, které znáte, choďte do sauny raději sami. Existuje mnoho sólo saunistů, tak se nebojte, že budete jediní.

  4. Několik saunových center nabízí oddělené sauny nebo čas, kdy je sauna přístupná jen ženám. Může jít o skvělou příležitost, jak si saunu užít bez zbytečného studu.

  5. Možností je opravdu hodně. Dodržujte pravidla, choďte do sauny vždy bez plavek, decentně se zahalujte, a hlavně si saunu užijte.

Před první návštěvou se vám také jistě bude hodit 10 tipů pro začátečníky, jak začít se saunou.13 257 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


olgaalubos.tumovi
Nov 18, 2022

Mám již 82 roků a nevím komu a o co jde. 0poravdu jsem nemocný nebyl, jistě mám nějaké potíže jako každý senior, ale kdo a kolik z nás se dožije takového věku? Můžu klidně říct, buďte v sauně sebevědomí a také hrdí na sebe. Kdy se budete nestydět za své tělo v 70 létech? je opravdu pozdě, když jste mladí jste vždy krásní, myslete na své zdraví a udělejte pro něj něco malého, alespoň se pokuste. Vždy se najde někdo, kdo se chce dívat, nevadí, když se budete stydět budete je jen podporovat. Nemá cenu se balit do prostěradel a ručníku, bude to pro vás jen horší a budete neklidní, tohle vašemu zdraví nikdy nepřispěje buďte jen sebevědomí. Čím víc…

Like
bottom of page