top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Jak probíhá saunový ceremoniál? Prozradíme v reportáži!Zásada číslo jedna: Na saunový ceremoniál choďte včas


Někteří lidé chodí pozdě zkrátka všude. Patřím mezi ně. Na saunový ceremoniál se však přijít pozdě rozhodně nevyplatí. Když na něj dorazíte na poslední chvíli, kdy jsou už všechna místa dole zabraná, musíte si sednout nahoru a celou dobu si v duchu mumláte: „Vydrž to. Vydrž to. Vydrž…“.


Horký vzduch, který je umocněný ještě nárazy ručníkem či vějířem, se drží u stropu. Představte si, že sedíte na horní lavici, a navíc vedle velké milovnice tepla, která pořád křičí, že je jí ještě zima. Saunér se pak u vás zdrží pořádnou chvilku a náraz tepla vám dopřeje hned několikrát. Takže pravidlo číslo jedna zní, choďte včas a napoprvé si určitě sedněte na dolní lavici.Zásada číslo dva: Poddejte se tomu a užívejte si všechny pocity


Možná vás pořád ještě nenapadá důvod, proč byste měli saunový ceremoniál navštívit. Mě osobně na něj vedla zvědavost, a i když jsem nevydržela až do konce, rozhodně jsem si odnesla skvělý zážitek a navštívím ho znovu.


Saunový ceremoniál ve finské sauně

Ceremoniál je balzámem na duši. Je to chvíle, kdy nemusíte dělat vůbec nic.


Tato saunová show je totiž naprostým balzámem na duši. Je to chvíle, kdy nemusíte dělat vůbec nic. Vnímáte teplo všemi smysly a všemi částmi těla. Vypnete veškeré myšlenky nebo je necháte volně plynout. A to bychom si měli dopřát jednou za čas každý.


Zásada číslo tři: Poslouchejte své tělo, mluví pravdu


V životě platí heslo, že bychom měli poslouchat své srdce, intuici a své tělo, protože ony nejlépe vědí, co potřebujeme. To byste měli mít na paměti i při návštěvě ceremoniálu. Saunový ceremoniál si můžete užívat, pokud jste však na něm poprvé, je možné, že vám prudké nárazy tepla po nějaké době nebudou úplně příjemné.


Je také možné, že vám přijde trapné zvednout se a odejít středem. A je dost možné, že až se rozhodnete konečně odhodit stud stranou a budete muset chtě nechtě odejít, nebudete jediní a u dveří bude pěkně narváno. Mějte proto na paměti, že vaše tělo je při saunovém ceremoniálu pánem. Jakmile vás začne pálit v nose, či vám bude saunový ceremoniál jakkoliv nepříjemný, je načase zvednout kotvy.


Zásada číslo tři: Vyberte si ceremoniál, který vám sedne


Druhů ceremoniálů je celá řada. A výrazně se od sebe liší. Některý je více zábavný, jiný zase spíše zaměřený na relaxaci a celkovou regeneraci duše i těla. Já jsem si ke své první návštěvě vybrala ten, při kterém saunér používá 100% éterické oleje k navození příjemné atmosféry. Hned při příchodu saunér vysvětlil, co se bude dít. Popsal, jak bude probíhat ceremoniál a jaké tři esence si pro nás připravil a jaké účinky má která vůně na naše tělo a především smysly.


Esence poté společně s ledovou tříští aplikoval na rozžhavená kamna. Vonné esence byly opravdovým balzámem na duši.


Z ceremoniálu jsem odcházela příjemně unavená. Za chvilku se dostavil krásný pocit uvolnění, štěstí a cítila jsem se jako znovuzrozená. Nevěříte? Tak to vyzkoušejte. Třeba získáte závislost jako já.


Saunový ceremoniál není nic tajemného. Zjistěte o něm dalších  6 věcí, které byste měli vědět a těšte se na dokonalý odpočinek!2 360 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page