top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Odpočinek, který posiluje imunitu


Každý rok na podzim přichází období chřipek a ani letos tomu nebude jinak. Navíc se rozbíhá druhá vlna epidemie, která situaci ještě více zkomplikuje. Abychom však nepsali černé scénáře, nabízíme prevenci. Sauny jsou podle odborníků jedním z nejméně rizikových míst pro přenos koronaviru. Pravidelné saunování navíc výrazně posiluje imunitu.


Při první vlně epidemie byly sauny dlouho zavřené, přestože podle vyjádření Světové zdravotnické organizace (WHO) je šíření viru v horkém a suchém prostředí téměř vyloučeno. A přesně tyto podmínky nabízí finská sauna.


Vše pro zdraví


Už dlouhá staletí jsou známé pozitivní účinky saunování na lidský organismus. Saunování zrychluje oběhovou soustavu, buňky distribuují více kyslíku, imunitní systém vytváří více bílých krvinek. Právě bílé krvinky mají v lidském těle na starost boj s viry a infekcemi.


Aby toho nebylo málo, tak sauna nepůsobí jen na imunitu a tvorbu ochranných látek proti virovým onemocněním, ale zlepšuje dýchání, spánek, funkci mozku, kardiovaskulární systém, regeneruje a detoxikuje organismus.


Regulace teploty – pravidelné saunování pomáhá tělu se snadněji vypořádat s přechodem mezi vysokou a nízkou teplotou. Díky tomu se snižuje riziko nachlazení.


Odbourávání stresu – vysoké teploty v sauně zvyšují produkci dynorphinu, který na tělo působí jako dysforie. A česky řečeno, horko má uklidňující pocit. Někdy se používá i při léčbě depresí.Lepší spánek – kombinací zklidnění, svalového relaxu, vyplavení endorfinů navozuje sauna tzv. šťastnou únavu, při které se snadněji usíná.


Trénink srdce střídání teplot v sauně má podobný efekt jako pohybový trénink. Navíc vše pěkně v klidu a bez jakékoliv zátěže.


Zlepšené dýchání – pravidelné saunování může sloužit jako prevence proti chronickým respiračním chorobám. Dýcháním horkého vzduchu se zvyšuje vitální kapacita plic a průtok vzduchu.Všechny tyto pozitivní účinky jsou spojeny s horkem, díky kterému vystoupá teplota lidského těla až k 38 stupňům Celsia. Během saunování, které je založeno na jednoduchém principu zahřátí a prudkého ochlazení, se z těla vypaří také 1-2 gramy soli a až o padesát procent zvýší tep.


Neváhejte a přijďte posílit svoji imunitu do našeho saunového světa. S sebou nic nepotřebujete. Na recepci vám půjčíme ručník i prostěradlo, vy si tak můžete užít ničím nerušený odpočinek. 


Navíc pro vás máme připravený dárek. První návštěvu našeho saunového světa platíme za vás.


2 024 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page