top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Jak na jarní očistu? Zvládněte detox chytře a chutněJaro rádo játra


Podle čínské medicíny se každé roční období pojí k určitým orgánům. Na jaře bychom měli pečovat především o játra, která neúnavně den co den přeměňují živiny na energii a současně fungují jako naše osobní čistička odpadních látek.

Játra potěší odlehčená strava založená na čerstvé zelenině a ovoci doplněná vhodnými bylinkami, jako je ostropestřec mariánský. Zároveň uvítají, když si na talíř nebudete nakládat smažená jídla, vyhnete se cukru a bílé mouce. A samozřejmě přidejte dostatek tekutin, ideálně čisté vody.


Játra ráda grepy


Výbornou volbou pro jarní detox jsou čerstvé zeleninové a ovocné šťávy. Chcete-li prospět svým játrům, můžete sáhnout po grapefruitu. Toto lehce nahořklé exotické ovoce obsahuje velkou nálož vitamínu C, působí jako přírodní antibiotikum a má antioxidační i detoxikační účinky.


Pokud tedy přemýšlíte, co si vymáčknout do vody, grep vás nezklame. Kromě příznivého vlivu na játra jistě oceníte i jeho blahodárné účinky na zdravou střevní mikroflóru. A aby toho nebylo málo, grep povzbuzuje i metabolismus, takže pomáhá v boji s nadbytečnými kily.


Za grepy do sauny? Roztočte detox na maximum


Chroupete zeleninu od rána do večera, připíjíte si na zdraví grepovou šťávou, smažák obcházíte obloukem a přesto stále hledáte další způsoby, jak podpořit detoxikaci? Jestli jste někde slyšeli (nebo třeba četli) o detoxikačních účincích sauny, tak neváhejte a prověřte je na vlastní kůži. Pravidelné saunování totiž rozjede vaši očistu na plné obrátky.


Při pocení se tělo zbavuje všemožných chemických jedů, které se nám s oblibou usazují v játrech a střevech. Čím vyšší teplota, tím větší aktivita žláz s vnitřní sekrecí, které vyplavují toxické látky přes kůži. Horký vzduch v sauně je tedy ideálním pomocníkem pro jakýkoli detox.


Pátráte po sauně, která vás v detoxikačním úsilí podpoří nejen při pocení, ale i po něm? Omrkněte tedy nejen výběr saun, ale i nabídku saunového baru. Třeba v Saunii si můžete dopřát osvěžující grapefruitový drink rovnou po saunové seanci. A domů budete odcházet s pocitem, že jste pro jarní úklid svého organismu udělali maximum.143 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page