top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

4 důvody, proč byste měli pravidelně navštěvovat saunuZdraví je to nejdůležitější, co máme, proto je nezbytné o něj pečovat. Zkusili jste k jeho posílení někdy využít saunování? Jedná se totiž o velmi populární způsob, jak si odpočinout, vyplavit ze sebe přebytečné toxiny a napětí. Ve spojení s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem si můžete být jistí, že vás jen tak něco neskolí.


Posiluje srdce


Saunování samozřejmě nenahradí plnohodnotný trénink. Tepovou frekvenci ale zvyšuje v podobné míře jako sportování, což zlepšuje krevní oběh v těle a snižuje hladinu cholesterolu. To způsobuje snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění včetně infarktu a mrtvice.


Zlepšuje dýchání


Pokud se potýkáte s častými záněty průdušek, tak zkuste zvážit saunování. Pobyt v sauně uvolní a rozšíří vaše dýchací cesty, což velmi pomáhá s léčbou a prevencí respiračních onemocnění.


Tento způsob léčby praktikuje i celá řada astmatiků. Na horké prostředí však každý reaguje jinak. Některým způsobuje saunování úlevu a jiní pociťují naopak zhoršení, proto je důležité tuto léčbu zkonzultovat se svým doktorem.Buduje imunitu


Saunování může posílit váš imunitní systém vyvoláním stavu připomínajícího horečku tím, že zvýší tělesnou teplotu. Tělo v ten moment začne vytvářet více bílých krvinek, které v těle zabíjejí viry a bakterie.


Také samotné vystavování se tepelným změnám od zahřátí v sauně až po následné ochlazení, je prospěšné pro budování rezistence na rychlé střídání vysokých a nízkých teplot, s kterými se potýkáme po celý rok, ať už v rámci počasí v jarních, zimních a podzimních měsících nebo v létě, kdy je spousta místností klimatizovaná.


Uvolňuje od stresu


Pravidelné navštěvování sauny také odbourává stres, který může, pokud přeroste v chronický, způsobit oslabení imunitního systému. Saunování totiž snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu a zároveň podporuje produkci endorfinu - hormonu štěstí.


Kladné účinky saunování můžete na vlastní kůži vyzkoušet po celý rok ve vašem nejbližším saunovém světě Saunia.


992 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page