top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Solná sauna nad zlato: Prospívá pleti i dýchacím cestám


Tato poměrně mladá sauna si mezi fanoušky saunování získává stále více přívrženců. A není se čemu divit. Příjemné teploty, jedinečný interiér i příznivé zdravotní účinky dělají z tohoto nováčka vycházející hvězdu saunování.


Solná sauna představuje ideální útočiště pro ty, kteří chtějí těžit z benefitů saunování, ale nelibují si ve vysokých teplotách a těžko rozdýchávají horký vzduch ve finské sauně. Zároveň šetrně uvede do tajů saunování všechny, kteří se saunou teprve začínají.


Solná sauna nabízí svým návštěvníkům ideální poměr přirozené vlhkosti a příznivé teploty kolem 50 stupňů Celsia. Zdi této sauny zdobí solné cihly, které spolu s relaxačním osvětlením dotvářejí její jedinečnou atmosféru. Vzduch v solné sauně je prosycený minerály, které neodmyslitelně patří k solnému klimatu a přispívají k ozdravnému působení sauny.


Kromě povzbudivých účinků na celkovou výkonnost a pozornost vám solná sauna přinese uvolnění celého těla. Věčné dietáře potěší, že díky solné sauně snáze ztratí nadbytečné kilogramy. Její specifické účinky prospějí zejména dvěma skupinám lidí: těm, kteří trpí nemocemi dýchacích cest a těm, kteří touží po zdravější a krásnější pokožce.Balzám na astma i ekzémy


Solná sauna může ulevit všem, kteří trpí chronickými nemocemi dýchacích cest, zejména astmatikům, ale také těm, u kterých si chřipka podává dveře s rýmou a kašlem. Inhalace solných par působí protizánětlivě na dýchací cesty a plíce, čistí je a pomáhá snižovat množství hlenu. Osvědčila se také jako dobrý spojenec při potlačování projevů sezónních alergií.


Pozitivní výsledky má solná sauna i v boji s řadou kožních neduhů, od běžného akné až po různé ekzémy včetně atopického. Jak to funguje? Teplo v sauně otevírá póry, čímž usnadňuje vstřebávání minerálů obsažených v soli. Zároveň dochází vlivem tepla i k lepšímu prokrvení kůže. Díky kombinaci těchto dvou účinků solná sauna zklidňuje zánětlivé reakce, zmírňuje zčervenání, svědění i vysoušení a zanechává pleť vláčnější a jemnější.
1 062 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page