top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Největší sauna na světě? Za polárním kruhem s výhledem na pláž

Na severu Norska je již přes rok v provozu sauna, která se pyšní titulem největší sauna světa. Jmenuje se Agora, což v překladu znamená veřejné shromáždění. Stojí až za polárním kruhem a je ve tvaru pyramidy.Největší sauna na světě pojme až 150 lidí


Tato sauna stojí na pobřeží u města Bodö a vznikla jako součást kulturního projektu. Návštěvníci se během saunování mohou kochat výhledem na pláž a hladinu Norského moře, protože jedna stěna sauny je celá prosklená. Na podlaze je písek a sedí se na dřevěných stupňovitých lavicích. Největší sauna na světě a její vzhled vychází z konstrukce stojanu na sušení ryb a zajímavostí sauny je i bar s kapacitou sto lidí.


O vyhřátí celé sauny se starají čtvery kamna na dřevo. Tato největší sauna světa může ale sloužit i jinému účelu, než je saunování. Autoři projektu zde chtějí pořádat koncerty, semináře, divadelní vystoupení nebo autorská čtení (samozřejmě za předpokladu, že budou saunová kamna vypnutá).


Celou atmosféru dokresluje ambientní hudba, tedy hudba s využitím technických či přírodních zvuků (např. zvuku moře) a tato zvuková kulisa znásobuje relaxační účinky saunování. Po pořádném prohřátí a relaxaci se návštěvníci ochlazují přímo v moři.


Snad jedinou malinkou nevýhodou této sauny je, že je otevřena pouze jeden den v týdnu, a to v sobotu od 12 do 18 hodin a cena pro dospělé je stanovena v přepočtu asi na 500 Kč.Jedna z největších městských saun v Praze


Česká republika se tak velikou saunou, jako je ta v Norsku, chlubit nemůže, ale i tak můžeme v Praze najít saunový svět, který nabízí příznivcům saunování velice zajímavé a lákavé možnosti.


Saunia Nové Butovice se nachází přímo v Obchodním centru kousek od stanice metra Nové Butovice a patří mezi největší pražské sauny. Nabízí hned 5 druhů saun, jednu parní lázeň, ochlazovací bazének a rozsáhlou relaxační zónu s občerstvovacím barem.


Druhy saun, které Saunia nabízí: finská, tropická, solná, sauna s parním nárazem a herbal sauna.


Návštěvník si rovněž může vybrat mezi různými způsoby ochlazení. Někdo dává přednost ochlazovacímu bazénku, ale na výběr je i sprcha s vodním mlžením, vědra ledové vody nebo ledová studna.


Saunové ceremoniály

Velmi oblíbené jsou také saunové ceremoniály, kterých v Saunii připravují hned několik v závislosti na ročním období. Ceremoniály probíhají denně a intervaly mezi jednotlivými ceremoniály jsou 30 minut až jedna hodina. Saunia nabízí například relaxační, klasické, dynamické, ale i řadu dalších ceremoniálů. Nárazově pořádá také různé akce, jako je například saunování při svíčkách nebo metličkování.

Jednou z největších městských saun v Praze je saunový svět Saunia v Nových Butovicích.
343 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page