top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Alkohol a sauna. Dobrý nápad, nebo hazard se zdravím?


Sauna slouží jako skvělý prostředek pro zlepšení naší celkové zdravotní kondice. Co když se ale objeví na programu společenské události, kde se konzumuje alkohol? Je bezpečné saunování „pod parou“, nebo máme raději do sauny vstupovat výlučně střízliví?


Možná už jste to také zažili. Wellness pobyt s přáteli nebo firemní akce v hotelu. Popíjíte alkohol, skvěle se bavíte a někoho napadne, že byste mohli podařený večer zakončit návštěvou sauny. V takovém případě by se vám v hlavě měla rozblikat červená stopka. Větší množství alkoholu v sauně může napáchat víc škody, než užitku.Prosím nemíchat


Posílíte-li se před návštěvou sauny alkoholem, nebo ho vydatně popíjíte v průběhu saunování, hrozí vám nevolnost, kolaps či dokonce srdeční infarkt. Vysoká teplota v sauně totiž stimuluje vstřebávání alkoholu v těle a zrychluje a zintenzivňuje nástup stavu opilosti.


Samozřejmě záleží i na tom, kolik alkoholu jste si dopřáli. Symbolický přípitek doplněný dostatkem nealkoholických tekutin nebude mít takové následky, jako když do sebe kopnete deset panáků tequilly zalitých pivem.


Důležitou roli hraje i to, jak reagujete na alkohol v běžných podmínkách (vidíte-li dvojmo už po prvním, nebo až po patnáctém pivu) a jaký je váš celkový zdravotní stav. Prostě někdo saunování „pod vlivem“ ustojí bez úhony, další to odnese v lepším případě ztrátou zábran, v horším případě nepříjemnými zdravotními komplikacemi. Nic ale nezkazíte, když nebudete testovat, ke které skupině patříte vy, a budete se řídit jednoduchým pravidlem: „Sauna a alkohol se raději nemíchají“.


Sauna kocovinu neléčí, na detox je skvělá


Také dobře míněná rada, že sauna je nejlepší lék na kocovinu, protože v ní alkohol jednoduše vypotíte, se míjí účinkem. Pokud do ní vstupujete se zbytky alkoholu v těle, pak spíš než s úlevou od bolehlavu počítejte s tím, že se v sauně vrátíte do stavu opilosti.


Jiná situace nastává, pokud chcete saunu využít jako očistu od všemožných škodlivin, ke kterým se řadí i toxické látky z našich dřívějších alkoholových prohřešků. Pak je sauna skvělá volba. Vysoká teplota totiž podporuje vyplavování nežádoucích látek přes kůži.938 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page