top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

V páře je dobře aneb 5 důvodů, proč zkusit parní lázeňPříjemná teplota, vysoká vlhkost vzduchu, působivý interiér vykládaný mozaikou, kořeny sahající až do Antiky. Co to je? Pokud podle indicií tipujete parní lázeň, tak hádáte správně. Že jste ji ještě nenavštívili? Přinášíme vám pět důvodů, proč stojí za to ji vyzkoušet.


Pára pro každého


Teplota v parní lázni se pohybuje kolem vlídných 45°C, vlhkost dosahuje až 100 %. Toto unikátní klima činí z parní lázně ideální útočiště pro všechny, kteří by rádi do klasické sauny, ale vysoké teploty jim nedělají dobře. Právě díky o poznání nižším teplotám zvládne pobyt v parní lázni téměř každý organismus. Vyhnout byste se jí měli pouze v případě, že právě bojujete s akutní nemocí či trpíte onemocněním srdce a cév.


Sbohem plnému nosu


Kombinací vlhka a tepla potěšíte zejména své dýchací cesty. Horká pára na ně působí blahodárně, posiluje jejich obranyschopnost, ulevuje při chronických rýmách, zánětech nosohltanu, průdušek i astmatu. Pára si navíc krásně rozumí s aromaterapií, takže můžete zdraví svého dýchacího ústrojí podpořit i inhalací vhodné esence, třeba eukalyptové.Zářivá a hladká pleť


Kromě dýchacích cest si z páry odnesete i zdravější pokožku a rozloučíte se s nějakým tím kilem navíc. Horká pára totiž zlepšuje celkový metabolismus. S potem odcházejí z těla škodliviny, které vznikly při látkové výměně. Pokožka je díky páře připravená i na peeling, takže se nezdráhejte ho použít. Těšit se můžete na čistší a hladší pleť bez celulitidy.


Svižný krok díky páře


Parní lázeň působí ozdravně i na pohybový aparát. Pomáhá léčit revmatismus, artritidu, ulevuje při bolestech svalů a kloubů, uvolňuje svalové napětí. V páře dosáhnete perfektního prokrvení svalů, což jim umožní dokonale se zregenerovat. Abyste využili léčivých účinků parní lázně co nejefektivněji, střídejte pravidelně pobyt v lázni a mimo ni. V parní kabině byste měli vydržet kolem 10 až 20 minut a sezení zopakovat třikrát.


Uvolněte se, prosím


Parní lázeň nepůsobí pozitivně jen na naše tělo, ale i mysl. Pobyt v parní lázni pomáhá odbourat napětí a nechá nás zažít pocit úplného klidu a relaxace. To z ní dělá skvělého pomocníka v boji proti každodennímu stresu. A jako bonus navíc dokáže zatočit i s nespavostí.


2 075 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page