top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

7 nejúžasnějších saun na světěNejúžasnější sauny na světě


Na světě jsou na různých místech postaveny designové a architektonické sauny, které když člověk vidí na fotce, tak má chuť si saunu okamžitě vyzkoušet. Pojďte se s námi podívat na ty nejúžasnější sauny na světě.


Plovoucí sauna. Rosendal, Norsko


FOTO: Norská plovoucí sauna

Rosendal symbolizuje úchvatné spojení člověka s přírodou. Zdroj: http://floatingsauna.blogspot.cz/


Tato zajímavá sauna byla postavena v roce 2002 jako dárek obyvatelům vesničky Rosendal a symbolizuje úchvatné spojení člověka s přírodou a oceánem. Do sauny můžete buď připlavat, nebo připlout na člunu. Sauna se hýbe a houpe podle vln moře a člověk uvnitř zažívá pocity jako v matčině lůně před narozením.


Lanovková sauna. Lainiotie, Finsko


FOTO: Lanovková sauna

Ve Finsku najdete také saunu, která vás proveze ve velké výšce. Zdroj: www.uniqhotels.com/snow-village


Tato kabinková sauna nabízí kombinaci krásného výhledu na finskou přírodu přímo z kabiny lanovky a zároveň možnost relaxace. Je to jediná sauna tohoto druhu na světě. Kabina je ve výšce 20 metrů a cesta na vrchol trvá 15 minut. Sauna je pro 4 lidi a na vrcholu kopce, který je součástí sportovního střediska, se můžete osprchovat, nebo také vyválet přímo ve sněhu jako správný Fin, což někteří skutečně dělají.


Cadyville Sauna. New York, USA


FOTO: Cadyville Sauna v New Yorku

Jedna ze stěn této unikátní sauny je tvořena skálou. Zdroj: http://www.danhiselarchitect.com/cadyville-sauna/


Cadyville sauna byla postavena u řeky Saranac v New Yorku. Její stěna je pokryta zrcadly a stojí hned vedle skály, přičemž jednu stěnu sauny tvoří skalní masiv.


Den Bosch, Holandsko


FOTO: Sauna v Den Bosh v Holandsku

Stěny sauny v Den Bosh jsou vyrobeny z himalájské soli. Zdroj: http://inktank.fi/cool-weird-and-wonderful-saunas-2/


Nádhernou saunu mají ve městě Den Bosch. Její stěny jsou vyrobené z himalájské soli, která má mnoho zdravotních pozitiv včetně regulace tělesného cukru.


Další zajímavé designové a architektonické sauny


Laponsko, Finsko – tato sauna je umístěna v hotelu vyrobeném ze sněhu. Laponsko leží za polárním kruhem a v jedné jeho části, patřící Finsku stojí Arctic Snow hotel, ve kterém je vše, kromě dřevěných laviček v sauně, vyrobené pouze ze sněhu.


Leogang, Rakousko – jedná se o jedinou saunu svého druhu v Rakousku. Panoramatická sauna nabízející krásný pohled na Alpy. Sauna má futuristický vesmírný design a návštěvníci během saunování mohou střídat horké a studené místnosti.


Milán, Itálie – italští designéři chtěli dokázat, že i veřejná doprava může být místem relaxace, a tak vytvořili první tramvajovou saunu. Je vyrobena ze skutečného tramvajového vozu a je umístěna uprostřed lázeňského komplexu.


Pojďte se s námi podívat také za polární kruh, kde na vás čeká největší sauna na světě!
723 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 則留言


未知的會員
2020年9月23日

Chci říci, že jste pro tento blog vybrali velmi úspěšné obrázky, ale dokonalost se neomezuje. Doporučuji vám přečíst si můj blog o cestovní fotografii a všem, co s ní souvisí. Jsem si jist, že váš obsah bude mnohem lepší. https://fixthephoto.com/travel-photography-tips.html

按讚
bottom of page