top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Bojíte se podzimních nemocí? Díky sauně nad nimi hravě zvítězíte


Léto to letos zabalilo takřka ze dne na den. Začíná podzim, období, které prověří zdraví nejednoho z nás. Chcete letos ve zkoušce imunity uspět na výbornou? Máme pro vás super tip. Stačí propadnout kouzlu pravidelného saunování a s chřipkou i podzimním splínem hravě zatočíte.


Úbytek slunečních paprsků, nevlídné počasí, ale také rostoucí poptávka po kapesnících a sirupech proti kašli. To jsou jasné známky nastupujícího podzimu, které se podepisují na naší obranyschopnosti i náladě. Pokud chcete zůstat zdraví podzimním plískanicím navzdory, jezte zdravě, sportujte a dostatečně odpočívejte. Přidáte-li navíc pravidelný pobyt v sauně, máte takřka vyhráno.


Pravidelnost nad zlato


V chladných měsících dostává zabrat naše imunita. A pravidelné saunování ji dokáže posílit už po několika týdnech. Pobyt ve vyhřáté sauně totiž zvyšuje tvorbu bílých krvinek, klíčového obránce našeho imunitního systému. Studie Britské lékařské asociace uvádí, že pokud budete saunu navštěvovat 2–3krát týdně, sníží se u vás riziko onemocnění o celých 65 %.


Saunování zároveň výrazně přispívá k psychické pohodě, která se podepisuje na našem celkovém zdraví. Lidé, kteří se potýkají s podzimními chmury, bývají totiž častěji nemocní v důsledku oslabené imunity. I tady může sauna významně pomoct. Pravidelné prohřívání těla totiž přispívá k relaxaci a uvolňuje endorfiny, hormony, které v těle vytvářejí pocit štěstí.Nos i krk jako v bavlnce


Klasická finská sauna je sázkou na jistotu, pokud potřebujete povzbudit imunitu a ulevit od stresu či depresí. Extra péči si zaslouží také naše dýchací cesty, které v chladném počasí trpí a jsou náchylné k infekcím jako je rýma, kašel, angína, chřipka či zánět průdušek. Blahodárně v takovém případě působí parní lázeň, zejména ve spojení s eukalyptovou či jinou vhodnou esencí. Dobrou volbou je i tropická sauna. Její tropické vlhké klima působí na dýchací cesty jako balzám, pomáhá je čistit a povzbuzuje tvorbu obranných látek na sliznici.


Na podzim se hodí každý spojenec, který nám pomůže udržet si zdraví. Sauna je ideální volbou, protože poskytne důkladný servis našemu tělo i duši. Ne nadarmo začíná v tomto období hlavní saunovací sezóna. Tak ji nepromeškejte a užijte si barvy podzimu v plné síle.
57 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page