top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

Jak chránit vlasy v sauně

Saunování je skvělý způsob, jak se uvolnit a přinést tělu mnoho zdravotních výhod. Pravidelné návštěvy sauny mohou posílit imunitní systém, zlepšit krevní oběh a podpořit detoxikaci těla. Nicméně, vlasy mohou při saunování trpět v důsledku vysokých teplot a suchého vzduchu. I když jsou vlasy vystaveny těmto náročným podmínkám, existují způsoby, jak je chránit a udržet zdravé.


Proč chránit vlasy v sauně

Sauna posiluje imunitu a přináší mnoho zdravotních benefitů. Pravidelné saunování také pomáhá v boji proti stresu či únavě. Nicméně, horký a suchý vzduch v sauně může vést k vysušení vlasů, což způsobuje lámání a oslabení jejich struktury. Zvláště jemné, barvené nebo chemicky ošetřené vlasy jsou náchylnější k poškození. Správná ochrana však může minimalizovat tyto negativní dopady a zajistit, že vaše vlasy zůstanou zdravé.

Tipy na ochranu vlasů v sauně


Použijte hydratační masku na vlasy

Před vstupem do sauny omyjte vlasy a aplikujte hydratační masku nebo kokosový olej. Tyto produkty vytvářejí ochrannou vrstvu, která pomáhá zadržet vlhkost a chrání vlasy před poškozením. Kokosový olej je zvláště vhodný díky svým hydratačním vlastnostem.


Zabalte vlasy do ručníku

Před vstupem do sauny zabalte vlasy do ručníku namočeného v teplé vodě a dobře vyždímaného. Ručník pomáhá chránit vlasy před přímým působením horka a udržuje je vlhké.Investujte do saunovací čepice

Saunovací čepice poskytuje extra ochranu před vysokými teplotami. Tyto čepice jsou vyrobeny ze 100 % vlny nebo bavlny, což zajišťuje jejich pohodlné nošení a efektivní ochranu vlasů. Čepice chrání vlasy před poškozením horkem a vlhkostí, zároveň pomáhají s termoregulací, regulují teplotu kolem hlavy a chrání před přehřátím organismu.
Nepřekračujte doporučenou dobu saunování

Dodržujte doporučenou dobu pobytu v sauně, která by neměla přesáhnout 15 minut. Delší pobyt může vést k nadměrnému vysušení vlasů. Pokud saunu navštěvujete často, zvažte kratší a častější návštěvy místo delších pobytů.


Po saunování opláchněte vlasy studenou vodou

Po saunování vlasy důkladně opláchněte studenou vodou. Studená voda pomáhá uzavřít kutikuly vlasů a obnovit jejich přirozenou rovnováhu vlhkosti. Pokud jste použili kokosový olej nebo masku, použijte šampon k důkladnému odstranění produktu z vlasů.
Následující dny po saunování je dobré věnovat svým vlasům zvýšenou péči. Použití kvalitního hydratačního šamponu a kondicionéru pomůže obnovit vlhkost, kterou vlasy ztratily během pobytu v sauně. Pravidelná péče o vlasy zahrnuje i používání vlasových masek a olejů, které vlasy hloubkově vyživí a zpevní jejich strukturu.

Kromě péče o vlasy je vhodné dbát i na celkovou hydrataci organismu, a to nejen během saunování, ale i po něm.85 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commenti


bottom of page