top of page
  • Obrázek autoraSAUNIA MARKETING

9 věcí, co s sebou do sauny a co nechat domaCo s sebou do sauny?


Co na sebe a co s sebou do sauny? Tyhle věci si před plánovanou relaxací v sauně určitě nezapomeňte. Budou se vám hodit.


1. Čepice do sauny


Možná si říkáte, že nosit saunovací čepici do horkého prostředí sauny je naprosto zbytečné. Ale opak je pravdou. Studený vzduch dole tlačí horký vzduch nahoru a pokud sedíte, je hlava vždy v tom nejteplejším prostředí a ohřívá se nejrychleji. Saunovací čepice tedy brání rychlému prohřátí hlavy a prodlužuje tak délku pobytu v sauně.


2. Ručník do sauny


Sauny většinou ručníky a prostěradla zapůjčují, proto je to jedna z věcí, které můžete nechat doma. Pokud si přinesete vlastní ručník či saunovou osušku, musí být pochopitelně čistý, abyste si na něj mohli v sauně sednout a neseděli jste tak přímo na dřevěné lavici. Z hygienických důvodů není možné sedět přímo na lavici, protože pot, který z vás v sauně teče, by lavici znečistil.3. Saunová sůl


Saunové a peelingové soli jsou určeny k důkladné očistě těla během saunování. V sauně nebo v parní lázni se díky teplotě a vlhkosti zpřístupní póry pokožky, což umožňuje pronikání mikročásteček soli do hloubky a odstranění veškerých nečistot z kůže. Sůl také pokožku desinfikuje a vyživuje.


Solný peeling je v saunách oblíbený a buď si jej můžete přinést s sebou, nebo některé sauny nabízejí možnost zakoupení na místě. Může jít o jednoduchý solný peeling nebo směs soli, bylinek či koření a s příměsí éterického oleje. Během saunování se peeling vtírá do pokožky formou lehké masáže.


Zjistěte více o éterických olejích a esencích. Přečtěte si 7 věcí, které byste měli vědět o esencích do sauny.


FOTO: Saunové soli vyhlazují pokožku

Saunové soli a peelingy slouží k příjemné očistě těla v průběhu saunování.4. a 5. Masážní žínka a masážní kartáč


Použití těchto dvou pomůcek zlepší prokrvení kůže. Kartáče bývají z jemných štětin, které jsou šetrné k pokožce. Žínky a kartáče jsou vhodné na mytí a jemnou masáž těla během saunování i po něm. Ve veřejných saunách se ale často nesmí používat z hygienických důvodů, proto se hodí spíše do soukromé sauny.


6. Tóga nebo kilt do sauny


Pro větší pohodlí si někteří lidé nosí do sauny speciální saunové oblečení, například saunovou tógu (což je vlastně delší prostěradlo) nebo kilt do sauny. Ten je ideální pro svoje rychlé použití. Jednoduše kolem sebe ovinete kilt a zapnete ho na suchý zip nebo knoflík. Na rozdíl od běžného ručníku z vás nikdy nespadne. V sauně se dá kilt zase rychle rozbalit.


Znervózňuje vás myšlenka na saunování naostro? Podívejte se na 5 věcí o nahotě v sauně, na které jste se báli zeptat.


FOTO: Přesýpací hodiny do sauny

Přesýpací hodiny ukazují ideální čas, který byste měli v sauně strávit.


7. Přesýpací hodiny


Zajímavým doplňkem do sauny, který někteří lidé využívají a berou si ho s sebou na saunování, jsou právě hodiny. Ve veřejných saunách jsou hodiny často umístěny přímo na stěně sauny, většinou se jedná o přesýpací hodiny. Ty jsou nejčastěji nastaveny na 15 minut, což je nejoblíbenější doba jednoho saunovacího cyklu. Pokud se nechcete o hodiny dělit, můžete si přinést vlastní.


Co do sauny nepatří?


8. Plavky


Co s sebou do sauny rozhodně nebrat? Jsou to plavky. Ačkoli zejména začátečníci je považují za ideální úbor do sauny. Jsou totiž nevhodné hned ze dvou důvodů. Zaprvé jejich materiál není právě příjemný a pohodlný a zadruhé plavky nevyhovují z hygienického hlediska. V sauně se zpotíte, a pod plavkami tak vzniká živná půda pro bakterie.


9. Ručník a prostěradlo


Doma můžete nechat i ručníky nebo prostěradlo, protože většinou si je ve veřejných saunách a v saunových světech můžete zapůjčit na místě. Úplně nejzdravější je saunování naostro. Celé tělo tak může přirozeně dýchat a zbavovat se potu. Ideální je, když po vstupu odmotáte osušku či prostěradlo a nazí si na ni sednete nebo lehnete. Ale přiznejme si, ne každý na to má odvahu, zvláště pokud jde o společnou saunu.


Láká vás návštěva sauny? Zjistěte, jak probíhá saunový ceremoniál, anebo nás rovnou přijďte navštívit do Saunie!5 267 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page