Zavřít panel
SLEDUJTE SAUNOVÝ SVĚT SAUNIA NA FACEBOOKU

Nejúžasnější sauny na světě

Na světě jsou na různých místech postaveny designové a architektonické sauny, které když člověk vidí na fotce, tak má chuť si saunu okamžitě vyzkoušet. Pojďte se s námi podívat na ty nejúžasnější sauny na světě.

Plovoucí sauna. Rosendal, Norsko

FOTO: Norská plovoucí sauna

Rosendal symbolizuje úchvatné spojení člověka s přírodou. Zdroj: http://floatingsauna.blogspot.cz/

Tato zajímavá sauna byla postavena v roce 2002 jako dárek obyvatelům vesničky Rosendal a symbolizuje úchvatné spojení člověka s přírodou a oceánem. Do sauny můžete buď připlavat, nebo připlout na člunu. Sauna se hýbe a houpe podle vln moře a člověk uvnitř zažívá pocity jako v matčině lůně před narozením.

Lanovková sauna. Lainiotie, Finsko

FOTO: Lanovková sauna

Ve Finsku najdete také saunu, která vás proveze ve velké výšce. Zdroj: www.uniqhotels.com/snow-village

Tato kabinková sauna nabízí kombinaci krásného výhledu na finskou přírodu přímo z kabiny lanovky a zároveň možnost relaxace. Je to jediná sauna tohoto druhu na světě. Kabina je ve výšce 20 metrů a cesta na vrchol trvá 15 minut. Sauna je pro 4 lidi a na vrcholu kopce, který je součástí sportovního střediska, se můžete osprchovat, nebo také vyválet přímo ve sněhu jako správný Fin, což někteří skutečně dělají.

Cadyville Sauna. New York, USA

FOTO: Cadyville Sauna v New Yorku

Jedna ze stěn této unikátní sauny je tvořena skálou. Zdroj: http://www.danhiselarchitect.com/cadyville-sauna/

Cadyville sauna byla postavena u řeky Saranac v New Yorku. Její stěna je pokryta zrcadly a stojí hned vedle skály, přičemž jednu stěnu sauny tvoří skalní masiv.

Den Bosch, Holandsko

FOTO: Sauna v Den Bosh v Holandsku

Stěny sauny v Den Bosh jsou vyrobeny z himalájské soli. Zdroj: http://inktank.fi/cool-weird-and-wonderful-saunas-2/

Nádhernou saunu mají ve městě Den Bosch. Její stěny jsou vyrobené z himalájské soli, která má mnoho zdravotních pozitiv včetně regulace tělesného cukru.

Další zajímavé designové a architektonické sauny

Laponsko, Finsko – tato sauna je umístěna v hotelu vyrobeném ze sněhu. Laponsko leží za polárním kruhem a v jedné jeho části, patřící Finsku stojí Arctic Snow hotel, ve kterém je vše, kromě dřevěných laviček v sauně, vyrobené pouze ze sněhu.

Leogang, Rakousko – jedná se o jedinou saunu svého druhu v Rakousku. Panoramatická sauna nabízející krásný pohled na Alpy. Sauna má futuristický vesmírný design a návštěvníci během saunování mohou střídat horké a studené místnosti.

Milán, Itálie – italští designéři chtěli dokázat, že i veřejná doprava může být místem relaxace, a tak vytvořili první tramvajovou saunu. Je vyrobena ze skutečného tramvajového vozu a je umístěna uprostřed lázeňského komplexu.

Pojďte se s námi podívat také za polární kruh, kde na vás čeká největší sauna na světě!

 

Odebírejte náš newsletter